Trafik Sigortası Olmayan Araç Muayeneden Geçer mi ?

Bu yazımızda size aracınızın periyodik TÜVTÜRK muayenesini yapmadan önceki aklınıza takılan sorulardan birinin cevabını vereceğiz. Siz de yazılarımızı dikkate alarak muayene işleminizi sorunsuz ve hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Aracınızın muayenesini yaptırmak istediğinizde aracınızın kontrol edilen bilgileri arasında zorunlu trafik sigortası da mevcuttur. TÜVTÜRK istasyonuna randevunuzu alıp gittiğinizde eğer ki trafik sigortanız yok ya da süresi bitmiş ise muayene işleminize başlanmaz ve aracınızın sigortasını yaptırıp tekrar işlemlere başlamanız söylenir. Bu şekilde zaman kaybı yaşamamanız adına trafik sigorta poliçenizin süresini muayene öncesinde kontrol etmenizde fayda var.

Trafik Sigortası Olmayan Araç Neden Muayeneden Geçemez ?

Araç muayene istasyonlarının görevi, araçların belirli nokta kontrollerini yaparak trafiğe kimsenin canını ve malını tehlikeye sokmayacak şekilde çıkmasını sağlamaktır. Trafik sigortası da bir aracın zorunlu gereksinimlerinden biri olduğu için sigorta olmadan muayenenin yapılıp aracın trafiğe çıkmasının onaylanması düşünülemez.

Sigorta Olmadan Muayene Olur mu ? : Hayır

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir